Archiv Akademie věd České republiky - Vědecké kolegium astronomie, geodézie, geofyziky a meteorologie ČSAV

Číslo fondu/sbírky:
67
Název fondu/sbírky:
Vědecké kolegium astronomie, geodézie, geofyziky a meteorologie ČSAV
Značka fondu/sbírky:
VK AGGM
Datace:
1962 - 1991
Původce:
Vědecké kolegium astronomie, geofyziky, geodézie a meteorologie ČSAV (1962-1981) Vědecké kolegium astronomie a geofyziky (1982-1992)
Popis:
VG AGGM ČSAV působilo jako orgán odborného vedení a řízení ústavů ČSAV (Astronomické ústavy ČSAV a SAV, Geofyzikální ústav ČSAV a SAV, Ústav fyziky atmosféry ČSAV, Laboratoř meteorologie a klimatologie SAV) a dalších pracovišť na úseku vysokých škol a ústavů resortního výzkumu. Náplň zahrnovala astronomii, astrometrii, astrodynamiku, astrofysiku, roentgenovou, neutronovou, družicovou a radiovou astronomii, geodesii, fysikální geodesii, geofysiku, aeronomii, seismologii, gravimetrii a všechny formy meteorologie. Působnost kolegia byla zaměřena na koncepci rozvoje oborů, na organizační strukturu ústavů ČSAV, sestavování dlouhodobých koncepcí, výhledů, koordinaci, kontrolu plnění plánu vědecko-výzkumných prací, schvalování školících pracovišť, udělování hodností kandidátů věd, na zásadní ediční záležitosti, zahraniční styky, předkládání zpráv presidiu ČSAV.
Metráž (bm):
Nezpracováno
Zpracováno
Inventarizováno
4.32
2.64
2.64
Jazyk:
Místo vzniku:
Praha
Tématické skupiny:
Kulturní a vědecké ústavy a zařízení - akademie věd
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace