Archiv bezpečnostních složek - Objektové svazky

Číslo fondu/sbírky:
34
Název fondu/sbírky:
Objektové svazky
Značka fondu/sbírky:
OB
Datace:
(1945) 1948 - 1990 (1992)
Původce:
Operativní správy Státní bezpečnosti (centrální), zejména kontrarozvědka, Správa StB Praha a krajské útvary tohoto druhu včetně podřízených součástí, Vojenská kontrarozvědka, Hlavní správa Pohraniční stráže a ochrany státních hranic
Popis:
Soustřeďuje materiály tzv. operativních správ Státní bezpečnosti (StB), zejména kontrarozvědky. Svazky byly zakládány jednak na tzv. zájmové objekty (sledovaly "ochranu" zejména důležitých podniků a státních i veřejných institucí před "nepřátelskou činností"), jednak za účelem stálého dozoru StB a sledování činnosti i potenciálních skupin odpůrců režimu (např. organizace, spolky, strany působící v období 1. republiky, profesní, náboženské či jiné skupiny obyvatel). Vnitřně se dělí na centrální část (ministerstvo vnitra a Správa StB Praha) a na jednotlivé krajské útvary tohoto druhu, zahrnující agendu objektových svazků v jednotlivých krajích.
Metráž (bm):
Nezpracováno
Zpracováno
Inventarizováno
291.97
0
0
Jazyk:
čeština
Místo vzniku:
Hrubý Rohozec, Králíky, Kutná Hora, Morava, Moravská Třebová, Most, Praha
Tématické skupiny:
Policie, četnictvo, Sbor národní bezpečnosti, Vojska Ministerstva vnitra
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace