Archiv bezpečnostních složek - Bezpečnostní složky ministerstva vnitra

Číslo fondu/sbírky:
70
Název fondu/sbírky:
Bezpečnostní složky ministerstva vnitra
Značka fondu/sbírky:
A 12
Datace:
(1916) 1945 - 1960
Původce:
Ministerstvo vnitra Ministerstvo národní bezpečnosti Hlavní velitelství Sboru národní bezpečnosti Praha 1945 - 1948 Zemské velitelství Sboru národní bezpečnosti Praha 1945 - 1948 Kriminální ústředna ministerstva vnitra 1. pluk národní bezpečnosti Sbor národní bezpečnosti útvar 9600 Ředitelství Národní bezpečnosti Praha
Popis:
Sbírka obsahuje písemnosti k okruhům: zprávy o bojové činnosti pluku ZB od 5.5. do 9.5.1945 v Praze, ranní zprávy a věstníky Kriminální ústředny MV, rozkazy a zprávy o denních událostech Ředitelství národní bezpečnosti Praha, působnost a organizace Hlavního velitelství SNB, působnost a organizace SNB, StB a prezídia pro bezpečnost, působnost a organizace okresních velitelství NB, působnost velitelství oddílů StB, ustanovení o bezpečnostních referátech, zřizování a rušení stanic SNB, zřízení krajských velitelství NB a StB, organizace MV, civilní obrana, školství, ochrana státních hranic, zrušení donucovacích pracoven, pátrání po nacistických archivech. Ve sbírce jsou rovněž uloženy výstřižky z novin, věstníky SNB, úřední listy a jednací protokoly.
Metráž (bm):
Nezpracováno
Zpracováno
Inventarizováno
1.4
1.93
1.93
Jazyk:
čeština
Místo vzniku:
Praha
Tématické skupiny:
Policie, četnictvo, Sbor národní bezpečnosti, Vojska Ministerstva vnitra
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace