Literární archiv Památníku národního písemnictví - Adamíra Josef Alois

Vyhledávání:
Josef Alois Adamíra
(1877-1953)

Narodil se 1. března 1877 v Hradci Králové. Žil v Praze ve Vocelově ulici č. 9. Byl inženýrem chemie, zastával funkci vrchního rady lučební stanice zemědělské rady.
Zabýval se českým památkářstvím, okultismem a tajnými společnostmi. (Pravděpodobně byl členem Národní velké lóže československé). Věnoval se literatuře, jak vlastní spisovatelské činnosti, tak i odborně. (Určitou dobu zastával funkci vedoucího semináře německé literatury v Podpůrném svazu bývalých čs. důstojníků).
Písemnou pozůstalost J. A. Adamíry získal Literární archiv v roce 1968. Pozůstalost je z velké většiny tvořena přijatou korespondencí, cizí korespondencí a cizími rukopisy, proto podává o zůstaviteli jen minimum informací. Dominantou pozůstalosti je korespondence F. Zavřela a Zavřelův rukopis románu Fortinbras.
Písemná pozůstalost Josefa Aloise Adamíry je uložena ve dvou archivních kartónech pod přírůstkovým číslem 102/68. Zahrnuje období 1898 – 1952.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace