Literární archiv Památníku národního písemnictví - Bradáč Ludvík

Vyhledávání:
Ludvík Bradáč
(1885-1947)


Narodil se 25. 1. 1885 v Orahovici ve Slavonii, zemřel 14. 11. 1947 v Praze.
Ludvík Bradáč byl uměleckým knihařem a nakladatelem a zároveň průkopníkem české knihvazačské práce. Umělecké vazbě se vyučil v Praze, Düsseldorfu a v Paříži. Vydával bibliofilské knihy a časopis Knihomol, navrhoval ex libris. Napsal několik odborných prací, které vyšly pod názvy Knihvazačství (1912), Úprava knižních vazeb (1913), Sešit knihařových poznámek (1923) a Mramorování (1927). Ludvík Bradáč také působil jako profesor ve Státním grafickém ústavu v Praze.
Fragment osobního fondu Ludvíka Bradáče je uložen v Literárním archivu Památníku národního písemnictví v jednom archivním kartónu a obsahuje zejména korespondenci přijatou, např. dopisnice Ferdiše Duši, Emericha Aloise Hrušky, Antonína Sovy a dopisy Václava Augusta, dále rukopis kratší studie Ludvíka Bradáče Dějiny knihařství, ex libris Josefa Váchala a několik jednotlivin. Písemnosti fondu zahrnují období 1910 – 1941.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace