Literární archiv Památníku národního písemnictví - Diviš Čistecký ze Šerlinku Václav

Vyhledávání:
Václav Diviš Čistecký ze Šerlinku
(1839-1934)


Narodil se roku 1839 v Pardubicích, zemřel roku 1934. Působil v Pardubicích jako přednosta a později inspektor na severozápadní dráze. Jeho historické zájmy způsobily, že se zajímal o archeologické památky, numismatiku, památkovou péči atd. Byl dopisujícím členem Archeologického sboru Muzea Království českého v Praze a spolupracovníkem Centrální komise pro umělecké a historické památky ve Vídni.
Články a zprávy zvláště o regionálních památkách z okolí Pardubic publikoval v různých časopisech (Památky archaeologické a místopisné, Časopis Muzea Království českého, Method aj.).
Fragment jeho písemné pozůstalosti je uložen v literárním archivu Památníku národního písemnictví a obsahuje především jeho korespondenci týkající se památkové péče na Pardubicku (Emil Holub, Josef Ladislav Píč, Josef Smolík, Centrální komise pro umělecké a historické památky ve Vídni).
Písemná pozůstalost Václava Diviše-Čisteckého je uložena v jednom archivním kartónu pod přírůstkovým číslem 15/09 a 30/15, zahrnuje období 1875 -1914.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace