Literární archiv Památníku národního písemnictví - Pavlíček Dobroslav Milan

Vyhledávání:
DOBROSLAV MILAN PAVLÍČEK
(1916 - 1963)

Narodil se roku 1916, zemřel 19. 8. 1963 v   Praze. Redaktor, spisovatel.
Působil jako redaktor v   nakladatelství Čin a Státním nakladatelství dětské knihy. Spoluuspořádal sborníky Bezručův hlas a Stavitel chrámu, sestavil výbor z   díla Mikoláše Alše pro děti. Sám pro děti vydal knihu Co si nasbíráš v   lese. Další životopisné údaje se nepodařilo zjistit.
Fragment písemné pozůstalosti D. M. Pavlíčka obsahuje konvolut korespondence vlastní (Z. Bár, C. Bouda, J. Filgas, F. Nechvátal), korespondence cizí (O. Březina, nakladatelství Čin), soubor rukopisů cizích (Z. Bár, O. Březina, M. Glabazňová, F. Halas, A.   C. Nor). Fond je doplněn jednotlivinami tisků, výstřižků, fotografií a varií. Téměř všechny materiály se týkají památníků P. Bezruče a O. Březiny, které D. M. Pavlíček jako redaktor připravoval.
Pozůstalost získal literární archiv Památníku národního písemnictví postupně pod   přírůstkovými čísly 105/69 a 51/71. Fond zpracoval Josef David, zrevidovala, úvod a soupis sestavila Magdaléna Šrůtová. Je uložen ve čtyřech archivních kartónech, zahrnuje období 1910 - 1962.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace