Literární archiv Památníku národního písemnictví - Hlubinka Rudolf

Vyhledávání:
Rudolf Hlubinka
(1878-1951)

Narodil se 15. 2. 1878 v Čechách pod Kosířem, zemřel 2. 2. 1951 v Praze. Úředník pražského magistrátu, archeolog, památkář.
Pracoval v úřadu pražského magistrátu, kde dosáhl hodnosti vrchního magisterského rady. Byl znamenitým znalcem a pracovníkem v oboru ochrany památek, k tomuto tématu napsal množství odborných článků do Zpráv Památkového sboru hlavního města Prahy a do Věstníku pro ochranu památek. Hojně se účastnil prací Klubu za Starou Prahu a Společnosti přátel starožitností českých v Praze. Zastával funkci referenta památkového sboru hlavního města Prahy.
Fragment písemné pozůstalosti Rudolfa Hlubinky obsahuje pouze malou část korespondence přijaté (především korespondence s Václavem Menclem a Zdeňkem Wirthem), zlomek korespondence odeslané, rukopisů a výstřižků.
Písemnou pozůstalost získal literární archiv Památníku národního písemnictví v roce 1969 pod přírůstkovým číslem 60/69. Fond zpracoval Vladimír Hellmuth - Brauner, zrevidovala, úvod a soupis sestavila Magdaléna Šrůtová. Je uložen v 1 archivním kartónu, zahrnuje období 1921 - 1950.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace