Literární archiv Památníku národního písemnictví - Hurych Otakar

Vyhledávání:
Otakar Hurych
(1876-1949)

Narodil se 12. února 1876 v Praze, zemřel roku 1949.
Byl advokátem a přispíval do různých časopisů, byl také literárně činným. Jeho sestra byla Marie Calma Veselá, koncertní zpěvačka a spisovatelka.
Po maturitě na gymnáziu v Praze na Novém městě studoval práva a filozofii
na pražské a vídeňské univerzitě, absolvoval práva roku 1898, vstoupil do soudní služby a později přestoupil k advokacii. Již od studentských dob redigoval almanach Neruda, do něhož přispíval básněmi a články, napsal eseje o Hálkovi, Nerudovi, Vrchlickém a Čechovi pod pseudonymem Uriov. Spolupracoval na Slovníku československých výtvarných umělců, na "Vademecum" grafiků, na Novém naučném slovníku. Jeho písně: Jaro, léto podzim, zima byly zhudebněny prof. Juliem Mormanem. Napsal fejetony o českých velkoměstech a články o   Československé republice, českém divadle, výtvarných umělcích, literátech apod.
Fragment literární pozůstalosti byl získán do LA PNP darem od Dr. Otakara Hurycha a koupí od Ing. Zdeňka Pračky. Obsahuje dopisy, tisky o rodině a výstřižky jeho prací. Je uložen v jednom kartónu pod přírůstkovými čísly 523/35, 97/39 a 43/57. Zahrnuje období 1928 – 1937.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace