Literární archiv Památníku národního písemnictví - Isoz Jindřich F.

Vyhledávání:
Jindřich F. Isoz
(1916-?)


Narodil se roku 1916 v Ženevě. Ostatní životní data a podrobnější osobní údaje se nepodařilo zjistit.
Získal titul inženýra. Původně pracoval jako knihovnický účetní a nakladatelský pracovník v Praze. Po roce 1945 byl národním správcem nakladatelství Mladá fronta, později ředitelem nakladatelství Sovětská kniha, Melantrich a dalších. V sedmdesátých letech působil ve vedoucí funkci Vydavatelství Úřadu pro normalizaci a měření v Praze.
Publikoval zejména v časopise Knihkupec a nakladatel. Používal různé pseudonymy (FM, Frant Modroch, I., Iz, Jindra Isoz, J. Iz., -o-, -so-).
Osobní fond Jindřicha F. Isoze získal literární archiv Památníku národního písemnictví v roce 1969 (č. př. 82/69). Obsahuje pouze korespondenci přijatou (František Hrubín, Marie Majerová, Ivan Olbracht, Karel Svolinský aj.), která se týká především vydávání literatury v nakladatelství Melantrich.
Fond zpracoval Lubomír Vaculík, zrevidovala, úvod a soupis napsala Liběna Šolcová. Je uložen v jednom archivním kartónu a zahrnuje období 1941 - 1961.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace