Literární archiv Památníku národního písemnictví - Ježek Svatopluk

Vyhledávání:
Svatopluk Ježek
(1908-?)

Narodil se roku 1908. Datum úmrtí ani podrobnější životopisné údaje se nepodařilo zjistit.
Překladatel, novinář.
Psal převážně rozhlasové hry, filmové scénáře, reportáže, které se vztahovaly k  české kinematografii a drobné články o českém filmu. Překládal zejména z  italštiny. Své příspěvky uveřejňoval např. v  Lidových novinách. Přátelil se s  Františkem Kožíkem, se kterým napsal a přeložil některé rozhlasové hry.
Fragment osobního fondu Svatopluka Ježka obsahuje korespondenci přijatou (K. J. Beneš, M. P. Haškovec, František Kožík), několik rukopisů vlastních (některé ve spolupráci s  F. Kožíkem) a cizích, v oddíle tisků je vlastní překlad propagačního materiálu, který se vztahuje k  českému filmu u příležitosti filmového festivalu v  Benátkách v  roce 1939.
Písemnosti získal archiv Národního muzea v  roce 1956 a poté byly delimitovány do Památníku národního písemnictví. Zpracovány jsou pod přírůstkovými čísly 20/56 a 26/56, uloženy v  jednom archivním kartonu a zahrnují období 1927 - 1950.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace