Literární archiv Památníku národního písemnictví - Kratochvíl Jaroslav

Vyhledávání:

Jaroslav Kratochvíl
(1885-1945)

Narodil se 17. ledna 1885 v  Tučapech u Vyškova, zemřel v   březnu 1945 v Terezíně. Převážná část literární pozůstalosti byla získána koupí z rodiny Jaroslava Kratochvíla roku 1964. Zůstala torzem: Existuje jen malý zlomek jeho korespondence, zřejmě jen náhodou dochovaný; významnější celek tvoří vlastní rukopisy (prózy, novinářské články, lektorské posudky z doby jeho činnosti v Činu a Družstevní práci aj.). Zajímavým a cenným doplňkem pozůstalosti jsou drobné tisky, novinové výstřižky, vztahující se k pobytu čs. legií v Rusku, jednotlivé výtisky legionářských časopisů, výstřižky o ohlasu vlastního díla apod.
Literární pozůstalost J. Kratochvíla obsahuje fotografie, korespondenci přijatou, odeslanou i cizí (zlomkovitě), rukopisy vlastní, cizí, knihy, drobné tisky, časopisy, letáky a soubory výstřižků. Je uložena pod přírůstkovými čísly 233/62, 27/65 a 225/96. Tento soupis zachycuje stav fondu k roku 1964. Zahrnuje období 1908 - 1943.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace