Literární archiv Památníku národního písemnictví - Kvapilová Hana dodatky

Vyhledávání:
Kvapilová Hana
(1860 - 1907)


Tato druhá část pozůstalosti Hany Kvapilové byla nalezena v    literární pozůstalosti Pavly Buzkové a byla převzata literárním archivem z    Náprstkova muzea, kam ji Buzková uložila. Obsahuje závažnou korespondenci (odeslanou, přijatou i cizí), rukopisy vlastní a cizí, rodinné dokumenty, fotografie, výstřižky a tisky; tento materiál sloužil Buzkové k    práci na    monografické studii o Haně Kvapilové a autorka si ho patrně vypůjčila od Jaroslava Kvapila. Materiál je uložen v 5 archivních kartónech a doplňuje významně torzo pozůstalosti Hany Kvapilové (navazující na pozůstalost Jaroslava Kvapila), popsané ve společném inventáři literární pozůstalosti Jaroslava a Hany Kvapilových č. 72.
K    soupisu pozůstalosti Hany Kvapilové je připojen seznam fragmentu pozůstalosti Augusty Macanové, učitelky a pracovnice ženského hnutí, která byla přítelkyní Hany Kvapilové.
Osobní fond je uložen pod různými přírůstkovými čísly v    rozmezí 408/42 – 17/63 a zahrnuje období 1867 - 1937.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace