Literární archiv Památníku národního písemnictví - Bonhardová Nina 2. část

Vyhledávání:
Bonhardová Nina
(1907 - 1981)
2. část


Doplněk k   již zpracované 1. části osobního fondu Niny Bonhardové (zpracovala Jiřina Straková v   roce 1987, edice inventářů
č. 463) získal literární archiv Památníku národního písemnictví v   roce 2001 (č. př. 27/2001).
Obsahuje větší množství dokladů, korespondenci přijatou (obsáhlejší s   Luďkem Kubešem), odeslanou a cizí. V oddíle rukopisy vlastní jsou její nejznámější romány, z   nichž např. román Na počátku bylo slovo napsala se synem Romanem. Podstatnou část rukopisů cizích tvoří lektorské posudky a recenze románů Hodina závrati, Selský mor, Polyxena aj. Cenná je také diplomová práce Anny Kunftové s   názvem Nina Bonhardová. Následují tisky a výstřižky, kde jsou řazeny vlastní články, často se vztahem k   jižním Čechám (Písecko, Třeboňsko), svázané ročníky časopisů Praha a Vlasta, které redigovala, větší množství článků týkající se života a díla otištěné v různých novinách a časopisech a texty cizí. V   oddíle fotografií je několik vlastních portrétů a fotokopie archiválií a památek vztahujících se k   rodu Rožmberků.
Doplněk osobního fondu Niny Bonhardové zahrnuje období 1912 - 1996 a po   připojení k   první části je celý fond uložen ve 12 kartónech.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace