Literární archiv Památníku národního písemnictví - Hofmeister R. R. 2. část

Vyhledávání:
Rudolf Richard Hofmeister
(1868-1934)
2. část

V roce 1971 získal literární archiv Památníku národního písemnictví v Praze 2. část literární pozůstalosti spisovatele Rudolfa Richarda Hofmeistera (1868 - 1934) koupí od jeho snachy Boženy Hofmeisterové.
Tuto část literární pozůstalosti tvoří autorova korespondence s literárními přáteli, čtenáři a různými nakladatelstvími a redakcemi. Osvětluje zejména okolnosti, které provázely vydání jednotlivých Hofmeisterových prací. Nejzajímavější jsou dopisy jeho přítele Josefa Vencla, usedlého v Los Angeles v USA.
Další část tvoří rukopisy většiny Hofmeisterových prací a dosti obsáhlý výstřižkový archiv.
Protože se jedná o obsáhlou a důležitou část Hofmeisterovy pozůstalosti, bylo rozhodnuto vydat její soupis jako doplněk k původnímu soupisu Hofmeisterovy literární pozůstalosti, který vyšel r. 1968 ve zpracování dr. Antonína Boháče.
K pozůstalosti je připojen i fragment korespondence spisovatelova syna Rudolfa Hofmeistera ml., vysokého úředníka Zemské banky v Praze.
Tato 2. část literární pozůstalosti R. R. Hofmeistera je zapsána pod přírůstkovým číslem 121/71 a je uložena v 11 kartónech, takže celá spisovatelova pozůstalost je nyní uložena v 18 archivních kartónech. Zahrnuje období 1890 - 1968.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace