Literární archiv Památníku národního písemnictví - Jeřábek František Věnceslav 2. část

Vyhledávání:
František Věnceslav Jeřábek
(1836 - 1893)
2. část

První část literární pozůstalosti spisovatele, dramatika a politika Františka Věnceslava Jeřábka byla zpracována v roce 1973 a tiskem vyšla v roce 1976 v edici inventářů LA PNP pod číslem 311.
Další významnou část pozůstalosti získal LA PNP roku 1988. O tři roky později převzal rovněž Jeřábkovy písemnosti, které byly uloženy v Ústředním archivu ČAV. Podařilo se tak soustředit celou tuto literární pozůstalost s výjimkou několika dopisů a rukopisů, které jsou ve Státním okresním archivu Jičín se sídlem v Jeřicích. V roce 1992 byly zpracovány tyto nově získané písemnosti a vydán doplněk k původnímu soupisu. Celý fond je nyní uložen v  8  archivních kartónech pod přírůstkovými čísly v  rozmezí 133/32 – 73/93. Zahrnuje období 1806 – 1907.
Nově získaná část pozůstalosti obsahuje několik kusů osobní a rodinné korespondence, hlavní část přírůstku tvoří rukopisy veršů a divadelních her Jeřábkových.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace