Literární archiv Památníku národního písemnictví - Lešehrad Emanuel

Vyhledávání:
EMANUEL LEŠETICKÝ Z LEŠEHRADU
(1875-1958)

V roce 1963 vydaný katalog Lešehradea zachycuje sbírku literárních a historických dokumentů, jejichž součástí je částečně také fragment pozůstalosti Emanuela Lešetického z Lešehradu, zejména jemu adresovaná korespondence významných osob, kterou do své sbírky zařadil.
Vlastní rukopisy a další část Lešehradovy pozůstalosti z jeho vlastní knihovny, jejichž soupis nyní vydáváme, jsou uloženy ve Strahovské knihovně. Do ní pak byly včleněny písemnosti, které věnoval Emanuel Lešehrad literárnímu archivu roku 1920; ty se týkaly především jeho činnosti editorské, zejména z období jeho redaktorského působení v Pestré knihovně.
Obě tyto části literární pozůstalosti Emanuela Lešetického byly nyní zkompletovány a připojeny ke sbírkám Lešehradea jako jejich nedílná součást a doplněk.

Poznámka: Fond Emanuela Lešetického je v současné době nově zpracováván, stejně jako fond sbírek Lešehradea. Tento soupis tedy slouží jen pro předběžnou orientaci a bude po zpracování nahrazen novým (celkový počet kartónů: 83)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace