Literární archiv Památníku národního písemnictví - Matina Vincenc Jan 2. část

Vyhledávání:
Vincenc Matina
(1882 - 1967)
2. část

V   roce 1994 získal literární archiv Památníku národního písemnictví delimitací přírůstek z   archivu Národního muzea v   Praze k   osobnímu fondu Vincence Jana Matiny.
Fond obsahuje vojenské doklady, legitimace různých spolků, např. Pekařovy společnosti pro povznesení Českého ráje, Syndikátu českých spisovatelů, Jednoty výtvarných umělců aj.
V   oddíle korespondence jsou dopisy od známých osobností (Hany Benešové, Jarmily Glazarové, Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského, Leontiny Mašínové, Karla Vika aj.).
Méně obsáhlý je oddíl rukopisy. Jsou zde především články pojednávající o   protiválečném odboji a Matinovy texty zhudebněné Jiřím Červeným, Josefem Machoněm a Janem V. Šolcem.
V   oddíle tisky a výstřižky jsou uloženy i vlepené doklady, dopisy a fotografie, které jsou v   soupise označeny inventárním číslem v   závorce.
V   pozůstalosti uvidíme i fotografie V. J. Matiny a jeho přátel a snímky různých míst - především Českého ráje.
Ve variích jsou vojenská vyznamenání.
Přírůstek osobního fondu Vincence Jana Matiny je zpracován pod číslem 67/94. Celý fond je uložen v 17   archivních kartónech. Zahrnuje období 1900 - 1964.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace