Literární archiv Památníku národního písemnictví - Schwarz Viktor

Vyhledávání:
VIKTOR SCHWARZ
(1860 - ?)

Narodil se roku 1860. Velkostatkář, mecenáš. Byl majitelem velkostatku Lidkovice u Sedlce a udržoval styky s předními českými spisovateli, které podporoval zvláště v období 1. světové války. V roce 1921 se přestěhoval do Prahy. Měl čtyři syny a dceru Luisu. Zajímal se zvláště o česko-židovské vztahy, ale byl také členem Společnosti Jaroslava Vrchlického a patřil k hlavním organizátorům oslav 100. výročí narození Prokopa Chocholouška a postavení jeho pomníku.
Fragment osobního fondu Viktora Schwarze obsahuje několik dopisů Aloise Jiráska, Jana Herbena, Jaroslava Vrchlického, Josefa Svatopluka Machara, Alberta Pražáka, Františka Sekaniny aj., které dokumentují kulturní a humanitární činnost Viktora Schwarze a jeho rodiny. Literární archiv Památníku národního písemnictví fond získal v roce 1994. Zpracován byl pod přírůstkovým číslem 99/94, je uložen v jednom archivním kartónu a zahrnuje období 1897 - 1959.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace